top of page
  • תמונת הסופר/תyuvaloz55

אבודים במערב

אפשר להגיד בבטחון מלא שמינסוטה טימברוולבס היא הקבוצה הכי חסרת מזל העונה ב-NBA. קבוצת הליג-פאס של העונה שעברה הייתה אמורה לעשות את הצעד הבא קדימה העונה בדמות העפלה ראשונה לפלייאוף מאז עידן קווין גארנט. בפועל, הזאבים לא הצליחו למנף את המומנטום מהעונה שעברה, בעיקר עקב פציעות של הכוכבים הראשיים, קווין לאב וריקי רוביו.

אבל האם חוסר מזל היא המילה המתאימה? מינסוטה בהחלט ראויה לרחמים, אבל לא חסרות קבוצות בליגה שממש לא הרימו ידיים כשהכוכב שלהם נפצע. שיקאגו מעוררת הערצה בדרך בה היא מתמודדת עם חסרונו של דרק רוז, כוכב הרבה יותר גדול מקווין לאב. בוסטון ממש לא הפכה לסמרטוט רצפה עקב פציעתו של ראג’ון רונדו ואינדיאנה אפילו השתפרה בזמן שדני גריינג’ר ישב על אזרחי. אז למה דווקא מינסוטה נעלמה מהרדאר מהרגע שקווין לאב שבר את היד?


תמונה

היד שלו לא התאוששה מהמכות עם וינס ב”פמליה”. קווין לאב


לטעמי, כמו בהרבה מקרים, האצבע המאשימה צריכה להיות מופנית לדייוויד קאהן, הג’נרל מנג’ר של הוולבס. קאהן כשל להבין את הכיוון אליו הולכת הליגה. בעוד סם פרסטי מייצג זן נכחד של GM שבונה קבוצה דרך הדראפט לטווח ארוך ונותן לה להתבשל ולהתפתח לאורך שנים, רוב קבוצות הליגה עברו לבניית אינסטנט. קאהן היה צריך להבין, שלאור העובדה שהוא נפל חזק כמעט עם כל בחירות הדראפט שלו בשנים האחרונות (זה הזמן להיזכר בערגה בווסלי ג’ונסון, שנבחר במקום ה-4 ב-2010, ג’וני פלין, שנבחר במקום ה-6 ב-2009, ודרק וויליאמס, שנבחר במקום ה-2 ב-2011), הוא צריך ללכת בכל הכוח על הכוכבים הגדולים של הליגה כדי לא להישאר מאחור. במילים אחרות, הוא כשל איפה שדריל מורי (הג’נרל מנג’ר של יוסטון) הצליח.

במציאות הקיימת בליגה, סטטוס קוו הוא מילה נרדפת לצעד לאחור. קווין לאב כבר הביע את מורת רוחו מחוסר ההתקדמות והיעדר התוכנית הגדולה במיניאפוליס, ועל אף הסלידה שלי מהדרך בה הוא נקט, קשה שלא להסכים איתו כשמסתכלים על הסגל של מינסוטה. לריק אדלמן יש 3 רכזים מוכחים (רוביו, לוק רידנאור וג’יי.ג’יי בראה) שבלתי אפשרי לשחק עם אחד מהם כשוטינג גארד (מספיק לראות את אחוזי הקליעה של הוולבס מחוץ לקשת, 30%, הכי גרוע בליגה, כדי להבין את גודל הפיאסקו) ומעבר לכך, אם וכאשר יהיה לו סגל בריא, יהיה לו פקק אסטרונומי בעמדות 3-4 עם אנדריי קירילנקו, צ’ייס באדינגר, דאנטה קאנינגהאם, וויליאמס ולאב. כל זאת בזמן שאין שחקן אחד במינסוטה שעונה על ההגדרה של שוטינג גארד.

בהשראת האוסקר, נזכרתי ברגע משמעותי מאוד מהסרט “אמריקה X”, בו פרופסור סוויני שואל את אדוארד נורטון כשהוא בכלא, “Have Anything You’ve Done Made Your Life Better?”. הגיע הזמן של דייוויד קאהן לשאול את עצמו את אותה שאלה, ועל אף שהוא יכול להשתמש בהמון תירוצים כגון פציעות וחוסר מזל, סביר להניח שהתשובה שלו תהיה שלילית. הדאגה שלי היא שהאסימון עוד לא נפל, בעיקר מכיוון שמינסוטה לא ניסתה לעשות שום שינוי בטרייד דד-ליין, לדוגמא, להביא את ג’יי ג’יי רדיק, שהיה עוזר לה עם הנכות שלה בקליעה מבחוץ וגם הוא שחקן עם חוזה נגמר. אבל ה-21 בפברואר עבר חלף לו, ושום דבר לא קרה.

עם זאת, בקיץ למינסוטה יהיה מספיק מקום מתחת לתקרת השכר כדי להתחזק, וזה יהיה המקום של קאהן לפעול. דריל מורי היה בסיטואציה דומה לפני שנה והוא עשה המון פעולות חסרות שפיות בקיץ האחרון, שאני אישית ביקרתי המון, אבל עם תוצאות אי אפשר להתווכח. יוסטון כרגע בתמונת הפלייאוף ועם פרנצ’ייז פלייר מוכח יותר בסגל בדמות ג’יימס הארדן בזמן שמינסוטה היא המייצגת הגאה של אזור הדמדומים. לא נמוך מדי, לא גבוה מדי.


תמונה

שומר את מינסוטה מעניינת. רוביו


באמריקה X אדוארד נורטון משנה את דרך חייו, הבעיה היא שזה שנייה אחת מאוחר מדי. התחושה שלי היא שמינסוטה גם כן פספסה את המועד בו הטרנספורמציה שלה תהיה יעילה כך שהיא תהפוך לפקטור רציני במערב, כמו שחשבנו שהיא תהיה בשנה שעברה. עם זאת, אם הם לא ינסו, לעולם לא נדע. ויותר גרוע מכך, אם הם לא ינסו, קווין לאב לא ישאר שם אחרי עונת 2015 בה מסתיים חוזהו, וזאת בהנחה שהוא לא ידרוש טרייד לפני, כמו שהוא רמז בראיון שהוא נתן מוקדם יותר העונה.

בעונה הבאה, מינסוטה כבר לא תוכל להגיד שאין לה מזל ושיש פציעות ושהמערב חזק. בעונה הבאה נגמרים התירוצים. בעונה הבאה, זה Make or Brake עבור הוולבס.

6 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page