top of page
  • תמונת הסופר/תyuvaloz55

ההחתמות שחייבות לקרות

בכל אוף-סיזון או טרייד דד-ליין מגיע איזה פרשן סוג ב’ וזורק כל מיני טריידים הזויים לאוויר העולם. בדרך כלל אני נמנע מלהיות הפרשן הזה, אבל כשמתחיל החיפוש עבור כל תירוץ כדי לא ללמוד למבחנים והגעגועים ל-NBA מתחילים לגבור, אני מוצא את עצמי מתחיל לחבר שחקנים לקבוצות, וטרנים לקונטנדריות, אול-סטארים בפוטנציה לסיטואציות מושלמות, וברגע שמתחילים, קשה מאוד להפסיק. רגע לפני הדראפט ושנייה לפני שהפרי-אייג’נסי מתחיל והאוף-סיזון באמת נפתחת, הנה ההחתמות שחייבות לקרות בקיץ הקרוב.


תמונה

לא, כריס פול ודווייט האוורד לא יהיו ברשימה הזו


חוזה קלדרון לשיקאגו בולס

קלדרון הספרדי סיים העונה את החוזה הלא זול שלו (11 מיליון לעונה) והילד כבר בן 32. זה לא הזמן עבורו לרדוף אחרי כסף גדול בקבוצות בינוניות כמו שבהן שיחק כל הקריירה, אלא זה הזמן לרדוף אחרי הטבעת. קלדרון הוא רכז שמביא אחלה סט של כישורים לשולחן. מדובר באחד המוסרים הטובים בליגה (ממוצע קריירה של 7.2 אס’) ואחד מקלעי השלוש הטובים שיש בשוק (40% לאורך הקריירה, 46% בעונה החולפת).

תקרת השכר של שיקאגו מפוצצת עם החוזים הגדולים של דרק רוז, קרלוס בוזר, לואל דנג וקרלוס בוזר, ובנוסף, יש את הארכת החוזה של טאג’ גיבסון שנכנסת לפעולה בעונה הבאה. מצד שני, ריפ המילטון כנראה יעזוב ותמיד יש את הסיכוי שכפתור האמנסטי של קרלוס בוזר יילחץ ו-32 מיליון הדולרים שהוא צפוי להרוויח בשנתיים הקרובות יעלמו מהספרים, אבל זה קלוש, ובסופו של דבר, לשיקאגו אין יותר מדי אופציות בפרי-אייג’נסי. מה שכן, הם יכולים להציע חוזי מינימום לוטרנים ואת המיני-מיד-לבל-אקספנשן, שזה משהו כמו 9 מיליון דולר לשלוש עונות.

החוזה הזה הוא בדיוק מה שקלדרון צריך, חוזה שהוא גם ארוך טווח (יחסית לגילו) ולא חוזה מינימום. אבל מעבר להתאמה הפיננסית, ישנה גם התאמה מקצועית פנטסטית בין הבולס לקלדרון. אם יוחתם, הספרדי יהיה גרסא זולה יותר, טובה יותר וסביר להניח שגם בריאה יותר מקירק היינריך. קלדרון יוכל לפתוח לצד דרק רוז וכך להוריד את עול הולכת הכדור מה-MVP לשעבר (ואולי גם לעודד מעבר מבורך של רוז לעמדת השוטינג גארד), וכמובן, הדובדבן שבקצפת, הוא מסוגל לקלוע שלשות, משהו שאף אחד מתושבי אילינוי לא מסוגל לעשות. גר פורמן, למה אתה מחכה?


תמונה

אולי הרכז הכי אנדר-רייטד בליגה. קלדרון


ג’וש סמית’ לסן אנטוניו ספרס

התסריט הזה הוא קצת יותר תלוש מהמציאות. הספרס ידועים כפרנצ’ייז שלא אוהב החתמות גדולות. אר.סי ביופורד אוהב לדוג את הכוכבים שלו בדראפט, גרג פופוביץ’ אוהב לעצב אותם בדמותו, ולראיה, ההחתמה הכי קרובה של הספרס לאול-סטאר שלא מתוך הקבוצה בעשור האחרון הייתה טרייסי מקגריידי לפני הפלייאוף האחרון. עם זאת, בקיץ הקרוב אולי כדאי לספרס לעשות שינוי בסטייט אוף מיינד שלהם.

החוזה של מאנו ג’ינובילי (14 מליון לעונה) מסתיים בקיץ, ובמידה והארגנטינאי לא יחליט לפרוש, הספרס יוכלו להחתים אותו מחדש בכסף קטן לאור התפקיד המצטמק שלו וגילו המתקדם. מעבר לכך, המשימות של הספרס בקיץ יהיו להשאיר את טיאגו ספליטר וגארי ניל (שביחד צפויים להרוויח 6 מליון בעונה הבאה). דחואן בלייר צפוי לעזוב וכך הספרס נשארים, בהערכה גסה, עם בערך 10 מליון דולר מתחת לתקרה. ביופורד יצטרך להיות קצת יצירתי וקצת הרפתקני בשביל לבצע מהלך שכזה, אבל הוא יוכל להחתים את סמית’, אולי הפרי-אייג’נט הכי מוכשר השנה שהוא לא כריס פול או דווייט האוורד.

סמית’, בגיל 28, מתקרב בצעדי ענק לנקודת האל-חזור בה הפוטנציאל האדיר שלו ישאר בגדר פוטנציאל לא ממומש, וכדי לממש אותו, הוא צריך להגיע לסיטואציה הנכונה. סמית’ יכול להרוויח חוזה מקסימום בקבוצה כמו קליבלנד או בחזרה באטלנטה ולהמשיך להטיח זריקות לא קשורות מקשת השלוש, אבל זה לא מה שצריך להניע אותו, מה שצריך להניע אותו זה המקום הנכון עבורו, שיוציא ממנו כמה שיותר. ואין ספק שגרג פופוביץ’ יוכל לספק לתולעת המשי ששמה ג’וש סמית’ את התפאורה הנכונה להפוך לפרפר. 

מבחינת הספרס, הצעד הזה הוא הגיוני לחלוטין. ג’ינובילי הוכיח בפלייאוף הזה שכבר אי אפשר לבנות עליו לאורך זמן וטים דאנקן לא הולך להישאר לנצח. אם יש זמן עבור הספרס להחתים דג גדול בפרי אייג’נסי, זה עכשיו, כשהמניות של הקבוצה (כמקום אטרקטיבי שאפשר גם להתפתח בו מקצועית וגם להיאבק על טבעת) בשיאן. שילוב של טוני פארקר, קוואי לאונרד וג’וש סמית’ יוכל להמשיך את רצף ההופעות של הספרס בפלייאוף בלי שום בעיה.


תמונה

הפרי אייג’נט עם התקרה הכי גבוהה למעט פול והאוורד. ג’וש סמית’


מונטה אליס לאינדיאנה פייסרס

מונטה אליס מימש את אופציית השחקן על החוזה שלו במילווקי לעונה הבאה והפך לשחקן חופשי. יש שתי דרכים להסתכל על המהלך הזה של מונטה. מצד אחד, הוא יכול להצביע על בגרות של שחקן שמוכן לוותר על 11 מליון לעונה ורוצה לשחק בפעם הראשונה בקונטנדרית, גם אם הוא ירוויח שם פחות. מצד שני, יכול להיות שהוא חושב שהוא יכול להרוויח יותר באיזשהו מקום, ומחפש לגרד חוזה גדול ארוך טווח. מיותר לציין שאם התסריט השני נכון, מונטה אליס חי בסרט.

אחרי 8 עונות בליגה, כולם בליגה יודעים מה אליס שווה. הוא סקורר מצוין (ממוצע קריירה של 19.4 נק’) וחוטף טוב (1.7 חט’), אבל הוא לא אול-סטאר, הוא אף פעם לא שיחק בקבוצות גדולות ולכן, אף ג’נרל מנג’ר לא ימהר לרשום לו צ’ק של שמונה ספרות. עם זאת, לאליס יש המון מה להציע, הוא יודע להוביל כדור, הוא יודע לקלוע, הוא יודע לשמור, בקיצור, מדובר במועמד קלאסי להפוך לג’ייסון טרי גרס דאלאס, שחקן שישי אדיר עבור קונטנדרית.

הקונטנדרית הזו צריכה להיות אינדיאנה פייסרס. הפייסרס יצטרכו לבצע מספר תמרונים כדי לבצע את הדיל הזה, בייחוד בהתחשב בעובדה שהם צפויים להאריך לדייוויד ווסט את החוזה וכך בעצם להתחיל לפלרטט עם תקרת השכר. עם זאת, לפייסרס עדיין יש קלף מיקוח בדמות החוזה הנגמר של דני גריינג’ר. אם מילווקי תהיה מוכנה לסיין-אנד-טרייד או שאולי יהיה אפילו טרייד משולש שיכלול את גריינג’ר, אינדיאנה תוכל להחתים את אליס.

הקבוצה של פרנק ווגל העלתה את עצמה לסטטוס של קונטנדרית בפלייאוף האחרון, אבל הורגש לכל אורך הפוסט-סיזון שחסר לה שחקן משמעותי מהספסל. יכול מאוד להיות שגריינג’ר, שיחזור מהפציעה, יספק לפייסרס את הכח הזה שהם מחפשים מהחמישייה השנייה שלהם, אבל יותר הגיוני עבור דוני וולש, הג’נרל מנג’ר, ללכת לכיוון של אליס, שהוא צעיר יותר, בריא יותר ומתאים יותר. אליס יוכל לתת לפייסרס ניצוץ מהספסל, ולתת לאינדיאנה פתרון גם בהובלת הכדור של החמישייה השנייה, במקום לסמוך על הדי.ג’יי. אוגוסוטינים של העולם. עם שחקן שישי כמו אליס, השמיים הם באמת הגבול עבור הפייסרס.


תמונה

הגיע הזמן להתחפש לג’ייסון טרי. מונטה אליס


אנדרה בלאץ’ לאוקלהומה סיטי ת’אנדר

לכאורה מדובר בהעברה לא נוצצת במיוחד, כי בלאץ’ הוא מלפפון חם רק בעיני עצמו. הוא רחוק מהמעמד הגבוה של שחקנים חופשיים כמו אל ג’פרסון, ג’וש סמית’ ופול מילסאפ, אבל הוא יכול להיות בדיוק מה שאוקלהומה צריכה. הרי הבלוף שהוא קנדריק פרקינס נחשף במלוא העוצמה בפלייאוף האחרון, ועם כל הכבוד לעובדה שפרקינס הוא אחד השחקנים החשובים בחדר ההלבשה של הרעמים, הגיע הזמן של סם פרסטי למצוא פתרונות לחור הגדול שנוצר לו בעמדת הסנטר.

בלאץ’ יכול להיות עבור הת’אנדר גרסא מפוקפקת יותר (אם זה אפשרי בכלל) של כריס אנדרסן. הגנה, אנרגיות, יד רכה מחצי מרחק, אין ספק שלבלאץ’ יש את הכשרון כדי להיות סנטר פותח בליגה, זה הראש שלו שמונע ממנו להתקדם. הראש הזה הוא הדבר הכי מפחיד כשבאים לדבר על בלאץ’. ב-8 העונות שלו בליגה הוא היה רחוק מלהוכיח יציבות מנטאלית ובנה לעצמו שם של הד-קייס עם החבורה העליזה בוושינגטון. השיא הגיע כשהוויזארדס חתכו אותו באמנסטי מספר חודשים אחרי שהעניקו לא הארכת חוזה, אולם יכול להיות שבגיל 27 מעבר לקונטנדרית אמיתית זה בדיוק מה שיסדר לו את הראש באופן זמני, כמו ראשיד וואלאס, כמו רון ארטסט.

מבחינה פיננסית, בלאץ’ לא נמצא במעמד בו הוא יכול לבקש יותר מדי. המוניטין שלו לא בשמיים למרות העונה היחסית טובה שלו בברוקלין והעמדה שלו מלאה בשחקנים איכותיים ו/או מוכחים יותר שעומדים על המדף. עם זאת, הגיון הוא לא מרכיב עיקרי אצל בלאץ’ ויכול להיות שהוא ידרוש סכומים מופרכים. במקרה כזה, סביר להניח שככל שהאוף-סיזון יתקדם, הדרישות שלו יפחתו עד לרמה בה אוקלהומה תוכל לעמוד בהם. הת’אנדר כרגע עומדים על 66 מליון דולר (בלי קווין מרטין ובלי בחירת הדראפט מס’ 12), כפסע לפני תקרת המס. אם בלאץ’ יהיה מוכן לפגוש אותם באמצע, זה יכול להיות מהלך מצוין לשני הצדדים. בלאץ’ סוף סוף ימצא בית מתאים, עם קבוצה מגובשת שמונהגת ע”י קווין דוראנט וראסל ווסטברוק שיחזיקו אותו קצר, ואוקלהומה תמצא סנטר איכותי יותר מקנדריק פרקינס. כל מה שנותר לפרסטי לעשות הוא לרקוח טרייד טוב על פרקינס ולחזק את הספסל, ואוקלהומה תחזור למעמדה כפייבוריטית הגדולה במערב.


תמונה

יכול להיות בדיוק מה שהוא יהיה בדיוק מה שהת’אנדר צריכים. בלאץ’


אנדרו ביינום לפורטלנד טרייל-בלייזרס

אם כבר, אז כבר. לשלוח את אנדרו ביינום, בעל הברכיים הרגישות בחצי הכדור הצפוני, לפורטלנד, המקום בו ברכיים הולכות למות, אמנם נשמע כמו התחלה של סרט אימה לא טוב במיוחד, אבל יש בזה המון הגיון. אפילו יותר מדי הגיון. אם לא הידיעה הברורה שברגע שהוא נוחת באורגון מחברים לו קביים, זה היה הדיל הראשון שהייתי מציע.

מבחינה מקצועית, לבלייזרס יש חמישייה מעולה, חוץ מעמדת הסנטר. ג’יי ג’יי היקסון מילא את התפקיד הזה בצורה מצוינת העונה, אבל הוא בכלל פאוור פורוורד, וככל הנראה ימצא את מקומו בקבוצה אחרת באוף-סיזון, לאור העובדה שהעמדה מס’ 4 בפורטלנד תפוסה ע”י למרקוס אולדריג’. חוץ מאולדריג’, יש לבלייזרס את דמיאן לילארד, ווס מת’יוס וניקולה באטום המצוינים. כל מה שחסר להם זה ביג-מן אמיתי בצבע. ויש להם את הכסף להחתים אחד כזה (הם כרגע באזור ה-44 מליון דולר משכורות).


תמונה

מצא את ההבדלים. גרג אודן ואנדרו ביינום


ביינום, לכאורה, מתאים כמו כפפה ליד לפורטלנד. הוא לא יצטרך להתמודד עם דעת הקהל הלא סימפטית בפילדלפיה, ולא יצטרך להוביל קבוצה מיד לאחר שחזר מפציעה שהשביתה אותו לעונה שלמה. בשביל זה לילארד ואולדריג’ שם, וביינום יוכל להתרכז בלחזור להיות הסנטר שהיה לפני שנתיים, בלי לחץ, בלי להיות הגו-טו-גאי הראשי. אם הוא יצליח להראות קמצוץ מהיכולת שלו מהעונה האחרונה שלו בלייקרס, פורטלנד תהיה הסוס השחור החדש במערב בעונה הבאה.

אבל כל זה, כמובן, חלומות באספמיא. בדוק כבר במטוס לפורטלנד הוא קורע את הרצועה.

6 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page