top of page
  • תמונת הסופר/תyuvaloz55

מה יקרה עם הקליפרס?

לוס אנג’לס קליפרס היא לא המודחת הרגילה של הסיבוב השני, היא תוצר לוואי של הקונפרנס המערבי המטורף של שנת 2014. בהנחה שקליפורניה הייתה מדינה מזרחית, קשה להאמין שהקליפרס לא היו מגיעים לפחות לגמר האזורי, אם לא לפיינלס, אבל החופים של קליפורניה פונים למערב וכך קרה שקיבלנו מפגש ענקים מדהים בין הקליפרס לת’אנדר כבר בחצי הגמר האזורי, מה שנתן לנו קרוב לשבועיים של אינסומניה בעקבות כדורסל כמעט אלוהי מצד אחד, אבל מצד שני, בעקבות קרב הענקים הזה אנו נאלצים להיפרד מאחת הקונטנדריות המובילות של הליגה כבר באמצע מאי.

מעבר לכך שמדובר בקבוצה הכי טובה מבין המודחות עד כה בפלייאוף הנוכחי, מה שהופך את הסיטואציה של הקליפרס, מן הסתם, ליותר מעניינת, כל הברדק מחוץ לסטייפלס סנטר, עם פרשיית דונלד סטרלינג, הופך את הקיץ הקרוב של הקליפרס למשהו חסר תקדים בליגה, ולדרך בה הם יתמודדו עם כל הפרשה הזאת ולא פחות חשוב, הדרך בה הם יצאו ממנה, תצביע לנו האם הקבוצה הזו תמשיך מאיפה שהיא הפסיקה מול OKC או שבפעם הבאה שהם יעלו לפרקט כבר נראה קבוצה אחרת לגמרי.

מהרגע שהבאזר נשמע בגיים 6 וכריס פול רץ לחדר ההלבשה בפעם האחרונה העונה, החומה שדוק ריברס הצליח לבנות בין כל רעשי הרקע סביב פרשיית סטרלינג למה שהקבוצה שלו עושה על המגרש נשברה, וכעת אנו נתחיל לראות את ההשלכות של ההתבטאויות הגזעניות של בעלי הקבוצה על המאמן שלו, על השחקנים שלו ועל הארגון כולו. בניגוד לניתוח סוף עונה של קבוצות אחרות, במקרה הזה אי אפשר להפריד את מה שקורה על המגרש ממה שקורה במשרדי ההנהלה, מכיוון שכל מה שקורה ויקרה במשרדי ההנהלה בחודשים הקרובים ישפיע, באופן ישיר או עקיף, על מה שקורה על המגרש של הקליפרס ועל איך הקבוצה תיראה בעונה הבאה.


קיץ בעייתי מאוד עומד בפני כריס פול והקליפרס

קיץ בעייתי מאוד עומד בפני כריס פול והקליפרס


אם סטרלינג ישאר הבעלים של הקבוצה עד שהעונה הבאה תתחיל, האם דוק ריברס ישאר בתפקידו? האם כריס פול, נציג ארגון השחקנים מול הליגה, ינקוט עמדה? האם שאר שחקני הליגה (כמו שלפי חלק מהדיווחים נרמז ע”י לברון ג’יימס) ישבתו? האם הספונסרים יבטלו את המחויבויות שלהם? האם בקשת הגירושין של שלי סטרלינג, אשתו של דונלד, תקפיא את כל הנכסים שלו ותכניס את הקבוצה ללימבו עוד יותר מטורף? יש פה כל כך הרבה משתנים שישפיעו על הקבוצה הגדולה החדשה של LA, ועד כה אף אחד מהם לא היה קשור ליכולת על הפרקט, ובמצב כזה, ה-NBA כליגה חייבת להתערב.

כולנו קפצנו מהתרגשות כשאדם סילבר גירש את דונלד סטרלינג מהממלכה שלו כאילו הוא הדמות הרעה ב”משחקי הכס” (אני לא באמת רואה את הסדרה הזו, אבל אני מניח שיש שם ממלכות ומגרשים אנשים משם וכאלה), אבל כפי שזה נראה כרגע הגירוש הזה הולך להיות איטי וכואב. ההצבעה על הדחת סטרלינג לא התקיימה עדיין, סטרלינג בינתיים ממשיך לקבל במה לדעות הנלוזות שלו ואפילו מסרב לשלם את הקנס שסילבר הטיל עליו ומאיים בתביעה כנגד הליגה. זה מביא למצב בו ה-NBA, על כל מרכיביה, השחקנים, הבעלים האחרים, המאמנים, כולם, צריכה להתגייס כדי להביא לסיום הקנדציה של סטרלינג. לא רק מכיוון שמדובר באדם רעיל עם דעות קדומות ששייכות לסצנות מ”12 של שנים עבדות”, אלא כי לעצם הנוכחות שלו יש פוטנציאל לפגוע באחת הקבוצות הכי כיפיות בליגה, וזו האחריות של הליגה, לא של דוק ריברס או כריס פול, לדאוג שזה לא יקרה. זו האחריות של אדם סילבר עכשיו להקים מחדש את אותה החומה שדוק ריברס הקים במהלך הפלייאוף בין השחקנים והקבוצה לבעלים.


ss

מה שכן באחריות של דוק ריברס וכריס פול זה לדאוג שהקבוצה שלהם תהיה מוכנה לקמפיין של 2015, מכיוון שזה קמפיין בו הם יכולים ללכת עד הסוף. כבר העונה ראינו שלחבורה הזאת של הקליפרס יש את כל מה שצריך כדי לאיים על התואר, עם בלייק גריפין משופר-משופר, עם דאנדרה ג’ורדן שמסוגל להיות על המגרש ברבע הרביעי והפך לעוגן הגנתי, עם סוללת קלעים משובחת ועם כריס פול, שמנהל את ההצגה ביד רמה (חוץ מ-19 שניות נוראיות בגיים 5 מול אוקלהומה). יכול להיות שכבר בעונה הבאה, עם עוד שנה תחת ריברס וקצת יותר מזל במצ’-אפים בפוסט-סיזון, זה יספיק כדי להגיע עד לבאר. אבל האם זה יספיק גם לשתות ממנה?

כרגע כל שחקני הרוטציה הבכירים (ויסלחו לי האדונים הידו טורקוגלו ודני גריינג’ר) של הקליפרס חתומים לעונה הבאה, למעט דארן קוליסון וגלן דייוויס (אופציות שחקן). קוליסון הוכיח את עצמו כסופר-סאב ל-CP3 במהלך הפלייאוף הנוכחי והראה שהוא גם יכול לשחק לצידו באפקטיביות (כמו בקאמבק ההירואי בגיים 4 מול הת’אנדר) כך שיתכן והוא ירצה לבדוק את המים בבריכת השחקנים החופשיים. גם אם קוליסון יחליט לעשות ויברח לקליפרס, עמדת הפוינט גארד היא כל כך עמוסה בליגה שלא אמורה להיות בעיה למצוא לו תחליף בחוזה מינימום. די.ג’יי אוגוסטין, שון ליווינגסטון, רמון סשנס, קירק היינריך, ג’ריד בייליס, דווין האריס ועוד רבים וטובים יכולים לאייש את העמדה הזו.

בנוגע לדייוויס, כאן דוק ריברס כבר צריך להתחיל להיות יצירתי. עמדת הגבוה המחליף הייתה עקב האכילס של הקליפרס העונה, מכיוון שלמרות השיפור של ג’ורדן ובלייק, כאשר הם נכנסו לבעיית עבירות, לא היה לקליפרס מי שימלא את החלל. דייוויס לא הוכיח את עצמו במהלך השהות הקצרה שלו בעיר המלאכים, ויהיה מעניין לראות אם דוק יתן לו צ’אנס נוסף. בלי קשר, זה המקום בו הקליפרס צריכים לשאוף להתחזק. קשה להאמין שזה יקרה דרך הדראפט (בחירה 28 בדרך כלל לא מביאה עמה שחקן רוטציה מן המוכן), כך שהקליפרס יאלצו להמר על מישהו בפרי אייג’נסי או לרקוח איזשהו טרייד יצירתי שינחית אצלם שחקן שיוכל לתת דקות איכותיות כשבלייק ודאנדרה יורדים לספסל.

בנוסף, יש מקום לדיון לגבי מיהו באמת הכוכב בקבוצה הזו. בלייק גריפין התפתח השנה לאחד הסופרסטארים המוכשרים והבלתי עצירים בליגה, ולא סתם הוא נבחר למקום ה-3 במירוץ ל-MVP, בעוד כריס פול, על אף כל הסגולות הייחודיות שלו והעובדה שמדובר ברכז הטוב בעולם, הוכיח שהוא מסוגל להביא את הקליפרס עד רמה מסוימת, אבל לא מעבר לה, כפי שההיחנקות המפוארת שלו בגיים 5 הוכיחה לנו. ליכולת של השניים הללו למצוא את האיזון בין עצמם תהיה השפעה אדירה על היכולת של הקבוצה לזכות בתואר היסטורי, ולטעמי, בלייק צריך לקבל (וגם לקחת) יותר אחריות כי הוא בדרכו להפוך לאחד הכוכבים הגדולים של הליגה, לצד לברון ו-KD. כך שמעבר לכל השינויים המקצועיים, זה משהו שחייב לעבור לדוק ריברס בראש. איך הקבוצה הזו תהפוך מהקבוצה של כריס פול לקבוצה שבלייק גריפין הוא הגו-טו-גאי המובהק שלה?


הכוכב האמיתי של הקליפרס? בלייק גריפין

הכוכב האמיתי של הקליפרס? בלייק גריפין


בסופו של דבר, אם היינו מוציאים את סיפור סטרלינג מהמשוואה, הקיץ של הקליפרס היה הופך לפשוט הרבה יותר. לאתר גבוה מחליף מתאים ובעיקר לא לעשות שטויות היו המשימות המרכזיות שלהם, אבל כשמכניסים את כל סאגת החלפת הבעלות, העתיד של הקליפרס הופך להיות לוטה בערפל והמאבק שלהם, ושל ה-NBA, הופך להיות הכל חוץ ממקצועי. התקווה שלי היא שזה יגמר במהרה ובלי תקלות עבור הקבוצה, כי זה יהיה טראגי עבור הקליפרס ועבור הליגה אם הקבוצה הזו לא תמשיך להיות בצמרת של הליגה ולייצר לנו עוד סדרות פלייאוף מדהימות כמו שעשתה השנה עם גולדן סטייט ו-OKC. הלוואי.

3 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

הג’וקר האמיתי על הספסל של הווריורס

לפני שנה בדיוק גולדן סטייט פיטרה את המאמן שלה מארק ג’קסון, ופינתה לו זמן לספר בדיחות קרש לצד ג’ף ואן גאנדי. כלפי חוץ, היה מדובר במהלך מוזר. ג’קסון לקח את הפרנצ’ייז הכושל יחסית של הווריורס מתחתית המערב

Comments


bottom of page